Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 10 април, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд. Дневната температури ќе се намали за околу 10 степени. Ќе дува засилен северен ветер. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, понеделник, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.