Press "Enter" to skip to content

Во Битола оздравени 23 пациенти, активни 153 случаи

Во последните 24 часа направени се 953 тестови, а регистрирани се 23 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Регистрирани сe 190 оздравени пациенти од Битола се 23.

Во Битола има 15.004 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 153 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирано е 1 починато лице, нема од Битола.

Во Битола вчера не беа правени тестови во ЦЈЗ Битола и “Плодност“.

Досега во земјата се направени вкупно 1.984.493 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 307.817, бројот на оздравени пациенти е 297.354, на починати е 9.252, а бројот на активни случаи изнесува 1.211

More from ВестиMore posts in Вести »