Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност, температурата до 13 степени

Денес, понеделник, 11 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, вторник, 12 април, во Битола, времето ќе биде утрото ведро и студено, преку денот сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 16 степени.