Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро постудено, преку денот сончево и потопло

Денес, вторник, 12 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро постудено, преку денот сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, среда, 13 април, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.