Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и потопло, температура до 20 степени

Денес, среда, 13 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и потопло и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, четврток, 14 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »