Press "Enter" to skip to content

Пелистер со ново засилување, Стефан Крстајиќ, утре претставување, сабота на терен

Екипата на кошаркарскиот клуб Пелистер од Битола пред натпреварите од завршницата на оваа сезона, односно разигрувањето за титулата доби ново засилување, а се работи за Стефан Крстајќ, кој во Битола доаѓа од екипата на Навико ФМП Академија, Стефан Крстајиќ.

Трансферот и направен по одлуката неговиот сега, веќе стар клуб, да не се натпреварува во Супет лигата, а според договор тој ќе биде во Пелистер до крајот оваа сезона.

Крстајиќ има 27 години, утре ќе биде претставен во Битола, веќе в сабота ќе го облече зелено-белиот дрес на Пелистер, против Феникс во Скопје.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »