Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала облачност, температурата до 22 степени

Денес, петок, 15 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, сабота, 16 април, во Битола, времето ќе биде умерено до значително облачно, кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а кон крајот на денот засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »