Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно, утре значително заладување

Денес, сабота, 16 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер од северен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, недела, 17 април во Битола, времето ќе биде облачно и значително постудено време со повремен дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.