Press "Enter" to skip to content

Во Битола 23 нови позитивни на ковид-19, оздравени 24 пациенти, активни 156 случаи

Во последните 24 часа направени се 2.152 тестови, а регистрирани се 126 нови случаи на Ковид-19, во Битола се 23.

Регистрирани сe 152 оздравени пациенти од Битола се 24.

До сега во Битола има 15.118 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 156 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, не се регистрирани починати лица.

Направени се во Битола ковид тестови преку ЦЈЗ Битола 57 и преку “Плодност“ 16.

Досега во земјата се направени вкупно 1.994.836 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 308.516, бројот на оздравени пациенти е 298.251, на починати е 9.261, а бројот на активни случаи изнесува 1.004.