Press "Enter" to skip to content

Стефанија Алексовска-државен првак во куглање, Ивана Трајчевска и Пецо Димовски второпласирани

Кугларите и кугларските на Пелистер од Битола денес се натпреваруваа на поединечното државно првенство во куглање во машка и женска конкутенција, кое се одржа во кугланата Мусандра во Скопје.

Државен првак на Македонија заз 2022 година во женска конкуренција е Стефанија Алексовска од Пелистер Пин од Битола, а првак во машка конкуренција е Младен Донковски од Макпетрол од Скопје.

Кај девојките втота Ивана Трајчевска од екипата на Пелистер Пин, а третопласирана е  Данче Наумовска од ГТЦ Мусандра.

Кај мажите втор Пецо Димовски од екипата на Пелистер и трет Ибрахим Мемеди од Макпетрол.

More from ВестиMore posts in Вести »