Press "Enter" to skip to content

Во Битола 14 нови позитивни, оздравени 4 пациенти, активни 166 случаи

Во последните 24 часа направени се 1.649 тестови, а регистрирани се 89 нови случаи на Ковид-19, од Битола се 14.

Регистрирани сe 55 оздравени пациенти од Битола се 4.

До сега во Битола има 15.132 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 166 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, не се регистрирани починати лица.

Направени се во Битола 74 ковид тестови преку ЦЈЗ Битола 58 и преку “Плодност“ 16.

Досега во земјата се направени вкупно 1.996.485 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 308.605, бројот на оздравени пациенти е 298.306, на починати е 9.261, а бројот на активни случаи изнесува 1.038.

More from ВестиMore posts in Вести »