Press "Enter" to skip to content

“Комуналец“ расчисти депонии кај старата касарна и Светонеделските гробишта во Битола

Екипи на јавното претријатие “Комуналец“ денес излегоа на терен и расчистија неколку диви депонии, кај старата касарна и околу светонеделските гробишта во Битола.Од “Комуналец“ порачаа дека нема застанување во борбата за почист град и дека продолжуваат понатаму во расчистување и разубавување на Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »