Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: физички нападнат малолетник кај Смолево, ограбена аптека на “Магнолија“

На 18.04.2022 во 10.15 часот во СВР Битола, Д.Л. (59) од Битола пријавил дека на 15.04.2022 околу 11.30 часот во село Смолево, неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник. За случајот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.04.2022 во 07.07 часот во СВР Битола било пријавено дека во аптека на плоштадот „Магнолија“ во Битола едно лице со закана кон вработената одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »