Press "Enter" to skip to content

Во Битола промеливо облачно, температурата до 16 степени

Денес, среда, 20 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Претпладне ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, а попладне ќе го промени правецот во северен. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, среда, 21 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »