Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: под закана ограбена вработена во сендвичара на “Столарска“

На 19.04.2022 околу 23.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во сендвичарница на улица “Столарска“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола и се преземаат мерки за расчистување на случајот.