Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремен локален дожд

Денес, четврток, 21 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, петок, 22 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Попладне на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 20 степени.