Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 24 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, понеделник, 25 април, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен до југозападен правец. Температурата во Битола до 23 степени.