Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 24 степени

Денес, понеделник, 26 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, вторник, 27 април, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 23 степени.