Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер во наредната сезона и без Божиќ-Павлетич, заминува од Битола во Трембле-Франција

Преселбата од Битола во нови клубови која ја најавија неколкумина ракометари на Еурофарм Пелистер ја продолжува и десното крило, интернационалецот Јосип Божиќ-Павлетиќ.

Францускиот лигаш, Трембле од Франција, на својата официјална веб страница и социјалите мрежи го најави доажањето на хрватскиот репрезентативец, и му посака добредојде за наредната сезона.

Хрватскиот ракометар Јосип Божиќ-Павлетиќ во Еурофарм Пелистер играше само една сезона, а со францускиот второлигаш потпиша договор до 2024 година. Во Еурофарм Пелистер додје од  Гепинген.

More from СпортMore posts in Спорт »