Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер и Битола се подготвуваат за титула, фан-зона на 1 мај, за вечното дерби со Вардар кај Офицерски

Пред натпреварот од седмото коло на плеј-офот на Суперлигата меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 (недела, 1 мај 19 часот), организаторот подготвува голем ракометен хепенинг и отворена фан-зона, недела, 1 мај (14 часот) – плато на Офицерски дом во Битола.

-вкусна храна и ладно пиво

-забавно музичка програма и настапи во живо

-продажба на дресови, шалови и останати производи со заштитниот знак на клубот

-наградна игра и забавно катче за најмладите

-заедничко следење на натпреварот на видео-бим.