Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 23 степени

Денес, вторник, 26 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 27 април, во Битола времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »