Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температура до 25 степени

Денес, среда, 27 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, четврток, 28 април, во Битола времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »