Press "Enter" to skip to content

Во полуфиналето од Купот Еурофарм Пелистер против Бутел, “двојката“ против Вардар

Денес на пладне, во просториите на Ракометната федерација на Македонија се извлекоа полуфиналните парови од ракометниот Куп, а двете екипи од Битола ќе имаат простивници од Скопје.

Во салата Јасмин во Кавадарци, екипата на Еурофарм Пелистер ќе игра против екипата на Бутел, а екипата на Еурофарм Пелистер 2 ќе игра против екипата на Вардар 1961.

Финалните натпреаври од овогодинешното издание на Купот ќе се одржи викендот од 13 до 15 мај во салата „Јасмин“ во Кавадарци, а полуфиналето на 13 мај од 17 и 20  часот.

More from ВестиMore posts in Вести »