Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне можност за дожд

Денес, четврток, 28 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува северен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, петок, 29 април, во Битола времето ќе биде променливо облачно и посвежо со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »