Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 1 мај, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, понеделник, 2 мај, во Битола, времето ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »