Press "Enter" to skip to content

Стартува фан-зоната, првите навивачи пристигнаа, кулминација со “Паркети“ по 17 часот (фото)

Фан зоната на Еурофарм Пелистер која се наоѓа на платото кај Офицерски дом во Битола е отворена, а првите навивалите веќе си најдоа свое место каде ќе уживаат во забавата, ладното пиво.Нема дилема дека оваа вечер ќе биде незаборавна за љубителите на ракометот во Битола, а како додоваат победата која ја очекуваат над Вардар ќе биде круна на денешната спортска недела.На платото е поставен и штанд за дресови и друга навивачка опрема, а еден битолчанец, кој си заминуваше за дома ни дофрли:-Можи да нема дресови и шалови пред натпреварот, сега си купувам, одам дома се “дотервам“ и се враќам за еден сат.На бината се ди-џеите, а кулминацијата се очекува по 17 часот кога тука де дојдат навивачки групи од цела Битола и оттука ќе се упатат во салата, а во тоа време ќе старува и концертот на “Паркети“ – live.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »