Press "Enter" to skip to content

Градска, младинска, ракометна пресметка, Еурофарм Пелистер 2 подобри (фотогалерија)

Еурофарм Пелистер 2 – Еурофарм Пелистер 28:19 (11:9)

Во натпреварот во младинска категорија (младинци У20), кој се одигра во Битола победија младинците на Еурофарм Пелистер 2 против екипата на Еурофарм Пелистер.Овој натпреавр беше градска ракометна, младинска, пресметка во фазата по групи против е играа врсниците од двата клубови кои го носат истото име од Битола, во рамките на младинскиот ракометен шампионат на Македонија.Екипата на Еурофарм Пелистер 2 останува на врвот на табелата во групата по победата.

Најдобри поединци на натпреварот во победничката екипа беа сениорските репрезентативци на Македонија Петар и Павле Атанасијевиќ со 9 односно 6 погодоци, додека Карасманакис 4, Ристевски и Белистојаноски по 3, Мулиќ, Табаковски и Илиев по 1 постигнат погодок.Во спротивниот табор се истакна Дејан Југовски со 7 погодоци а во листата на стрелци се запишаа и Вардовски, Ристевски и Димовски по 3, Лазаревски 2 и Буторац 1 постигнат погодок.

More from БитолаMore posts in Битола »