Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, преку денот посвежо со повремен локален дожд

Денес, вторник, 3 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне претежно облачно, преку денот посвежо со повремен локален дожд, а попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен североиисточен ветер. Температуарата во Битола до 17 степени.

Утре, среда, 4 мај, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови. Температуарата во Битола до 17 степени.