Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, попладне можен дожд

Денес, петок, 6 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне и кон крајот на денот со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, сабота, 7 мај, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, повремено и засилен југоисточен ветер. Температурата во Битола до 20 степен.