Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 8 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, понеделник, 9 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »