Press "Enter" to skip to content

КБК Енерџи од “Трофеј Београда“ во Битола донесе 7 медали, една златна

Кик боксерите од Битола, членови на КБК Енерџи, настапија на кик-бокд турнирот “Трофеј Београда“ кој се одржа во Белград, Србија. На ова натпреварување тренерот на Енерџи, Александар Димовски – Димса ги пријави најподготвените, а во Битола донесоа 7 медали.Кик-боксерите освоија еден златен медал, 4 сребрени и 2 брознени медали, а за овој успех Димовски вели:

-Настапивме на одличен турнир, на која сите кои се натпреваруваа се покажаа во одлично издание и одговорија на моите тактички насоки, во текот на борбите. Јас како тренер сум презадоволен од настапот и освоените медали, бидејќи сите борци покажаа висока класа на борби без разлика на пласманот, но секако треба да им честитаме на борците кои освоија медали.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »