Press "Enter" to skip to content

Само во “Роса Вита“ попуст на Dr. HAUSCHKA SOOTHING DAY LOTION и Dr. HAUSCHKA BALANCING DAY LOTION

Акцијата трае од 10 до  до 13 мај, затоа искористете ја акцијата во која Ви ја нудиме  попуст на цените и разубавете ја Вашата кожа.

Dr. Hauschka Soothing Day Lotion 50 ml

-Лесна формула составена од уникатна ботаничка мешавина со дива роза, борач и вркута го смирува црвенилото, ја храни и балансира состојбата на кожата.

-Свиленкасто-мазната текстура и овозможува на кожата долготрајна заштита во текот на денот и претставува одлична подлога за шминка.

-За чувствителна кожа склона кон црвенило.

Dr. Hauschka Balancing Day Lotion 50 ml

-Балансирачки дневен лосион е нежен флуид за комбинирана, мрсна и кожа склона кон неправилности , кој ја враќа природна рамнотежа на кожата со помош на моќниот антилис.

-Свиленкасто-мазната текстура го регулира лачењето на маснотии и ја балансира состојбата на кожата, го намалува сјајот и обезбедува хидратација точно таму каде што е потребно.

-Значајните екстракти од антилис, коњско опавче и латинка и даваат на кожата урамнотежена нега и прочистен тен.

-Лосионот лесно се нанесува, брзо се апсорбира и е идеална подлога за шминка.

“Роса Вита“, секогаш тука за Вас во старата битолска чаршија, наспроти “Брза помош“

Посетете нè: