Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: петмина битолчани лишени од слобода-нападнале едно лице, пријава за каснување од куче

На 10.05.2022, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода пет лица од Битола на возраст од 65, 35, 36, 36 и 35 години сите  од Битола, бидејќи физички нападнале 31 годишник од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 10.05.2022 во СВР Битола, М.Б. (30) од Битола пријавила дека на ул. “Илија Несторовски Луј” во Битола била касната од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »