Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала локална облачност, температурата до 26 степени, УВ=8

Денес, четврток, 12 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата до 26 степени. УВ=8.

Утре, петок, 13 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата до 27 степени.