Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: приведен битолчанец, кај него пронајдена дрога-амфетамин

Вчера, на 16.05.2022 околу 20 часот полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, го лишиле од слобода 37 годишник од Битола.

При преглед кај истиот пронајдена е паковка амфетамин.

По целосно документирање на настанот против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.