Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала локална облачност, температурата до 25 степени, утре 30

Денес, петок, 20 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за ходрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, преку денот топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=8

Утре, сабота, 21 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8