Press "Enter" to skip to content

Денес “градско-братско“ ракометно дерби Еуерофарм Пелистер 2 – Еурофарм Пелистер

Во рамките на претпоследното 9. коло од плеј-офот, во Битола, во спортската сала “Боро Чурлевски“ ќе се одигра градското ракометно дерби, помеѓу екипите на Еурофарм Пелистер, како “домаќин“ и Еурофарм Пелистер, со почеток во 18 часот.

РК Еурофарм Пелистер соопшто дека веќе се пуштени во продажба билетите за овој натпревар по цена од 100 денари може да се купат во, “Бродерс тобако“ “Димпо тобако“, на  веб страницата www.kartieurofarm.mk и билетарницата пред почеток на натпреварот.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »