Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 23 мај, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне можност за нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 26 степени. УВ=7.

Утре, вторник, 24 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 30 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »