Press "Enter" to skip to content

Во Битола вчера 1 лице позитивно на ковид-19, оздравени 5, активни 47 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 665 тестови, а регистрирани се 32 нови случаи на КОВИД-19 во Битола 1 лице.

Регистрирани сe 12 оздравени пациенти од Битола се 5.

Во Битола до сега има 15.614 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 47.

Во текот на изминатите 24 часа не се пријавени починати лица. 

Направени се во Битола 9 ковид тестови преку “Плодност“.

Досега во земјата се направени вкупно 2.048.535 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 311.484, бројот на оздравени пациенти е 301.651, на починати е 9.300, а бројот на активни случаи изнесува 533.

More from ВестиMore posts in Вести »