Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 33 степени, УВ=8

Денес, среда, 25 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

Утре, четврток, 26 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од претежно од западен правец. Попладне ќе има услови за изолирана краткотрајна нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 32степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »