Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: опожарена куќа на улица “Караорман“

На 25.05.2022 во СВР Битола било пријавено дека на улица “Караорман“ настанал пожар во куќа сопственост на Ш.М.(45) од Битола, при што целосно била опожарена кровната конструкција и помошен објект.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола.

Увид ивршила екипа на СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »