Press "Enter" to skip to content

Денес прво полуфинале во кошаркарскиот плеј-оф, Пелистер во Битола го пречекува Еуро Никел

Денес во Битола стартува завршницата од плеј-офот, а екипата на Пелистер е домаќин на Еуро Никел, како фаворит со оглед на тоа дека цела сезона беше лидер на табелата.

Пелистер на свој терен ќе игра натпревар повеќе, а тренерот Марјан Илиевски, очекува неговите избраници да обезбедат пласман во финалето.

Полуфиналето започнува во 18:30 часот, во спортската Сала “Боро Чурлевски“ во Битола, ќе се одигра првиот натпревар од полуфиналето.

КК Пелистер ја известуваме публиката, дека влезници за натпреварот може да се купат пред влезот на салата од 16:30 часот.

 

 

 

More from СпортMore posts in Спорт »