Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, сабота, 28 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Уравата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 27 степени. УВ=7.

Утре, недела, 29 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 24 степени. УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »