Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер

Денес, понеделник, 30 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=8

Утре, вторник, 31 мај, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне можност за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. емпературата во Битола до 29 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »