Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: физички напад врз жена од Трновци, пожар во поранешна фабрика

На 02.06.2022 во СВР Битола, Д.К. (62)  од с.Трновци, битолско, пријавила дека била физички нападната од друго лице од сло Трновци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 02.06.2022 во СВР Битола било пријавено дека на ул. “Новачки пат“ во Битола настанал пожар во  поранешна фабрика. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »