Press "Enter" to skip to content

Јана Стефановска од АК Олимп од Битола победничка на “5К“ трката на “Охрид ТрчаТ“

Атлетичарка Јана Стефановска, членка на АК Олимп од Битола е победничка на “5К“ трката на овогодинешното издание на “Охрид ТрчаТ“ – со резултат 21:18 минути.Пласманот и медалот е освоен на исклучително напорна патека за постигнување на врвен резултат, ова е феноменален успех Стефановска, која работи со тренерот Демир Даутовски.На денешната трка од АК Олимп од Битола, учество зедоа Наталија Чона, Стефанија Лазарева и Христијан Котевски кои исто така имаа одлични пласмани. 

More from ВестиMore posts in Вести »