Press "Enter" to skip to content

Во Битола прoменливо облачно и нестабилно

Денес, сабота, 11 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Наместа врнежите ќе бидат пообилни (и над 20 л/м2). Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, недела, 12 јуни, во Битола, времето ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени.