Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево, а од пладневните часови со мала до умерена облачност

Денес, среда, 15 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево, а од пладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. УВ= 8.

Утре, четврток, 16 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер со променлив правец. Температурата во Битола до 29 степени. УВ= 8.

More from ВестиMore posts in Вести »