Press "Enter" to skip to content

Бајага и “Инструктори“ и публиката во Битола и заедно ги пееја безвремените хитови (фотогалерија)

На сцената на ракометното игралиште Хераклеа кај Битола, иако со доцнење поради дождот кој ја зафати,  Бајага и неговите “Инструктори“, одржаа концерт пред не само од Битола публика, а концертот го  организира “Сцена Продукција“.Љубители на рок бендот од различни возрасти пееја и  играа на безвремени хитови, во  одличен концерт и заедничко пеење.Повозрасните се вратија во младоста, а публиката од помладата генерациа уживаше во звуците на безвремените хитови “Берлин“, “Пољуби ме“, “Лимене трубе“, “Текила герила“, “Ти се љубиш“, “Нека свемир чује немир“, “Са друге стране јастука“ и други хитови кои публиката го пееше заедно со нив.Бајага и неговиот рок бендот публиката ги врати на “бис“, на што тие ја испочитуваа со звиците на познатите хитови.

Текст и фото: С. Ристевски

More from ЗабаваMore posts in Забава »