Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, сабота, 18 јуни, во Битола, времето во Битола, според метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 27 степени. УВ= 7

Утре, недела, 19 јуни, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 27 степени. УВ= 8